Marmaduke
Scutt
ca 1645-1712
muligens 67 år
Fødsel
ca 1645 • Lincolnshire?
Ekteskap med Elizabeth Bingley
den 10. mai 1673
• Hook, WR Yorkshire
Død
i april 1712
• Whitgift, WR Yorkshire
Begravelse
den 15. april 1712
• Whitgift, Goole, WR Yorkshire
Notater
Buried in Wool.
Giftermål Elizabeth Bingley
Crowle Parish records with a note in the margin "Married at chapell of Hooke"
Kilder
Fødsel: (Marriages)
Ekteskap med Elizabeth Bingley: Crowle Parish Records / IGI M027752
Begravelse: Bishop's Transcripts of Burials
opp til 882 à 12 generasjoner
Etterkommere
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
[descendants tree]
[descendant tree view]
Tabell etterkommere
Utvidet rapport
Menu verktøy etterkommere
&1673
Elizabeth Bingley
†?1712
Marmaduke
1673-1749
&1701
Elizabeth Margrave
ca 1681-1755
Mary
1700-
&1728
Robert Billing
†
Richard
1704-1741
Elizabeth
1705-1750
John
1708-
&1734
Anne York
ca 1720-
Marmaduke
1714-1782
&ca 1738
Alice Roberts
†1793
William
1740-1781
Alice
ca 1742-
&1768
Thomas Watson
†
Mary
1744-
&1765
Edward Shipley
†
Mary
1766-1826
Richard
ca 1768-
Edward
1769-1828
Isaac
1773-1773
Thomas
1775-
John
1746-1755
Thomas
1748-
Jonathan
1751-1833
&1778
Isabella Gibson
†1790
Mary
1780-1798
William
1781-1781
Betty
1782-
William
ca 1790-1790
&1793
Ann Wainman
†1844
Anne
1795-
&1813
William Emanuel
ca 1790-ca 1877
Mary
ca 1820-
William
ca 1827-
Sarah
ca 1797-1798
Jonathan
ca 1799-
William
ca 1804-1888
&ca 1846
Elizabeth Bradley
1817-1891
William
1847-1921
&ca 1877
Ann Eliza Drury
ca 1850-1929
Mary Elizabeth
ca 1877-1937
&ca 1891
------ ------
†
&1898
Albert Edward Walker
ca 1875-1959
Mary Elizabeth
ca 1853-ca 1854
Ann Elizabeth
1856-ca 1889
&ca 1874
William Glentworth
†
William Scutt
ca 1875-ca 1876
Elizabeth Scutt
ca 1877-ca 1878
Jonathan
ca 1859-ca 1925
&ca 1881
Annie Maria Boynton
ca 1861-ca 1925
Sarah Elizabeth
1882-
&ca 1906
Fred Knowlson
†
John William
ca 1884-ca 1969
&1909
Elizabeth Moss
ca 1887-ca 1948
Thomas George
ca 1886-1918
&1914
Mary Anne Apew
ca 1890-
Nora
1888-ca 1966
&ca 1907
Richard Henry Harker
ca 1883-
Annie Maria
1889-
&ca 1916
William Atkins
†
Leonore Alice
ca 1893-
&ca 1916
James H. Rose
†
Nellie Boynton
ca 1897-
&ca 1943
Ivor C. Marsh
†
Thomas George
ca 1862-1869
Wainman
1806-1878
&ca 1833
Jane Pickering
1813-1904
Jonathan
1835-1915
&ca 1869
Mary Jane Coulter
1846-1927
Catherine Jane
1871-1936
&ca 1895
William H. Pearen
ca 1865-/1911
Elizabeth
1873-1927
&1905
William J. Bell
1870-
Margaret Ann
1876-
William Wainman
1878-
Mary Emma
1881-1935
Susan Vance
1885-
Minnie Merle
1889-
Ann
1837-1925
&
Peter Graham
1828-1906
Emma
1843-1912
&ca 1867
------ ------
†
Sarah Menna K. Scutt
1868-1920
&1892
John Robert Muirhead
1865-1918
&ca 1869
James Lloyd
†1920
Sarah Jane
1846-1916
&1866
James Daniel Moore
1837-1904
William Albert
1867-1937
&
Angelina Bolam
ca 1870-
Leslie Oliver
1869-1944
Louis
ca 1869-
&1892
Ellen Newell
ca 1871-
John Wainman
1871-1936
&
Eliza Potts
-
William Wainman
1848-1948
&1870
Eliza Jane Kernahan
1848-1927
Alma Ida
1873-1934
&ca 1891
Cyrus M. Field
1867-1938
Robert Wainman
1875-1966
&1906
Susanna Hawton
1879-1972
William P.
1877-1906
Annie Jane
1884-1903
&ca 1929
Caroline Kernahan
1862-1952
Elizabeth
ca 1850-1908
John
1851-1938
&ca 1877
Eliza Ann Ferguson
1858-1946
George
1879-1974
&ca 1925
Margaret Ann Kirchmyer
†
John Herbert
1882-1971
&ca 1909
Florence May Hill
ca 1893-1944
William Wainman
1885-
&1916
Sarah Parsons
†
Ann Jane
1887-
James
1890-1974
&ca 1919
Mary White
1893-1977
Matthew Pickering
1854-1938
&1880
Ida Jane Jamieson
1863-1960
Albert
1881-1955
&1915
Estella Judson
1895-1996
Wilbert
1883-1960
&1910
Alma Jean Findlay
1887-1951
Jennie Mary
1887-1970
&ca 1902
William Clark
†
Elsie Louise Sarah
1888-1944
&1913
Richard Gordon Tupling
1888-1953
Sarah Eliza
1888-
Joseph Matthew
1891-1971
&ca 1929
Elizabeth Marguerite Lougheed
1902-2002
Bessie Ellen
1894-
&1919
Cecil Lorane Allen
ca 1895-
Lillie Ida
1897-1969/
&1921
David Chester Stewart
1895-
Freda Iva Adela
1899-1966
&1927
Percy Alexander Priddle
1896-1989
Martha
ca 1856-1920
George
1857-1907
&ca 1892
Jane Muirhead
1862-1957
Katherine Muirhead
1882-1967
&1904
Herbert Dewinton Armitage
1879-1967
Jessie Jane
1893-
Isabella May
1894-1979
&1919
Albert Henry Steffensen
†1958
Matthew Pickering
1897-1992
Emma Elizabeth
1899-
Minnie Merle
1900-1982
&ca 1923
Newton H. Dean
1884-1962
Howard Franklin
1903-
Marmaduke
ca 1810-1875
&1845
Sarah Bathia Purdon
1821-1881
Jonathan
1846-1910
&ca 1873
Louisa Sellers
ca 1850-1927
Marmaduke
1874-1950
Sarah Ann
ca 1875-
&ca 1921
Robert Dennis
†
Florence Mary
ca 1880-
&ca 1908
Robert Hatfield Goodhand Moore
†
Ann
1848-ca 1851
John
1850-1935
&ca 1884
Sarah Anne Davis
ca 1854-1891
Sarah
ca 1886-
&ca 1911
Tom George Sellers
ca 1888-
Marmaduke
1888-1963
William Henry
1891-ca 1972
&ca 1924
Eliza Dunnington
1881-ca 1972
Marmaduke
ca 1852-1878
William
ca 1854-ca 1857
William
ca 1857-ca 1929
&ca 1889
Sarah Leaper
ca 1868-ca 1891
&ca 1904
Margaret Stather
ca 1865-1940
Joseph
ca 1861-ca 1938
Sarah
ca 1862-ca 1933
&ca 1884
George Patchett
ca 1858-?1938
Sam Lloyd
ca 1885-
Edith May
ca 1886-
Tom George
ca 1888-
Bertha Enid
ca 1893-
Charles Edgar
ca 1899-
&ca 1925
Florence A. Tomlinson
†
Louis Shaw
ca 1904-ca 1925
Martha
1754-1788
George
1756-1811
&1779
Ann Pools
†1794
Ann
1782-1833
&1804
Joshua Coward
ca 1778-1838
George
ca 1814-
Mary
ca 1819-
Frances
1785-
&1806
Robert Clarkson
1785-
Robert
1808-
John
1811-
Ann
ca 1814-
Mary
1817-
Sally
1788-1789
John
ca 1758-1826
&1782
Hannah Brodberry
1758-1786
William
1782-1783
Mary
1784-1785
&1786
Susannah Boothroyd
1758-1826
William
ca 1787-1869
&1807
Maria Hepworth
ca 1789-1839
John
1808-1890
&1845
Elizabeth D. Crane
1821-1911
Harriet E.
ca 1848-1851
Frances M.
1850-1911
&1875
Robert Kell
†
George Augustus
1853-1941
&1874
Louisa Solway Morris
ca 1850-1886
Mary
1810-1863
&1830
Henry Sheriff
1802-1878
John
1830-
William
1832-/1837
Edward
1834-
George
1836-
Thomas
ca 1837-
Maria
ca 1837-
William
1838-
Jonathan
ca 1840-
Henry
ca 1842-
Mary Ann
ca 1849-
Hannah
1811-
&ca 1840
John Lee
†
Maria
ca 1840-
Mary Ann
ca 1842-
Hannah
ca 1843-
William
1813-1893
&1838
Elvira Richards Bement
1818-1889
George E
1839-1841
Mary Ann
1842-1915
&ca 1864
Thomas Letsom
1821-1877
&1877
Robert Robertson
†
Edward Bement
1844-1923
&1875
Ella Sherman
1856-1917
Charles Wesley
1848-1936
&ca 1873
Harriet Dorcas Rogers
ca 1850-1906
Hannah M.
1850-1851
Alice Virginia
1853-
&1872
John White Russell
†
Jonathan
1817-1910
&ca 1843
Sarah Louvisa ------
1822-1904
&1905
Caroline Louvisa Brockeblank
1822-
Edward
1823-1868
&1846
Mary Ann Ducker
1823-1869
William
1852-1927
&1875
Ann Elizabeth Bateman
1857-1940
Edward
1856-1920
&ca 1873
Elizabeth Gibbins
1857-1927
George
1828-1887
&1848
Mary Ann Bennett
ca 1826-
William
1850-ca 1925
&ca 1871
Ann Elizabeth Tyler
ca 1847-ca 1925
George
1852-ca 1937
&ca 1874
Eliza Tyler
ca 1854-ca 1923
Alfred Bennett
1855-ca 1942
&ca 1879
Sarah Fielder
ca 1860-ca 1935
Maria Elizabeth
1857-1866
Arthur
ca 1862-1940
&ca 1888
Ann Greenfield
ca 1862-ca 1937
Maria
1831-1855
&ca 1850
Thomas Philipson
1821-
Maria Scutt
1851-ca 1892
&ca 1872
William Colbridge
ca 1846-1893
John
1789-1860
&1814
Mary Boswell
ca 1791-1831
Mary
1814-
Marmaduke
1816-1897
&1842
Mary Hare
ca 1819-1890
Hannah Maria
ca 1843-ca 1914
&1872
Charles Sherwood
ca 1843-1907
Sarah
1853-1871
Susanna
1819-ca 1907
&1841
John Hutchinson Stamp
ca 1819-ca 1889
John
1821-1896
&1845
Sarah Bleasby
ca 1822-1899
Ann
1826-
&1847
Joseph Batty
†
William
1826-1896
&ca 1848
Emma Fox
1831-ca 1879
Ann
ca 1855-
&ca 1871
Henry Swatman
†
Harriet Ann
1857-
&ca 1894
------ ------
†
Louisa
ca 1859-1939/
Elizabeth
1829-ca 1865
&ca 1852
------ ------
†
Agnes Ellis Scutt
ca 1853-ca 1884
&ca 1874
George Campsall
ca 1847-
&1856
Jarvis Hogg
ca 1836-ca 1903
Mary
1791-1795
Marmaduke
1794-1875
&1817
Ann Majer
ca 1794-1841
Mary
1818-
George
1820-
Marmaduke
1822-1822
Bessy
1824-1825
Jonathan
1826-1827
Maria
ca 1828-1828
Hannah
1833-ca 1892
&ca 1863
Joseph Fell
ca 1837-
John W.
ca 1866-
Edwin F.
ca 1867-
&ca 1842
Jane Bradley
†
Mary
1843-1843
&ca 1846
Elizabeth South
ca 1799-1849
Mary Ann
1796-1800
Jonathan
1798-ca 1873
&ca 1817
Ann Ross
†
------
1818-
------
1821-
------
1823-
&1819
Jane Bradley
ca 1799-1846
John
ca 1823-1910
&ca 1855
Susannah Stamford
ca 1837-1923
Jane
ca 1858-
&1884
Thomas John Halkon
ca 1855-
Sarah Ann
ca 1860-
&ca 1888
James ------
†
John
ca 1863-1874
Jonathan
ca 1865-1952
&1890
Eliza Jane Holey
ca 1867-1947
Minnie
ca 1870-
&1891
Thomas Alfred Broadbent
ca 1866-ca 1906
Florence Ada
ca 1873-
&ca 1898
George Edward Tuton
ca 1872-ca 1938
Lily Agnes
ca 1874-
&1898
Peter James Dougherty
†
Jonathan
1825-1864
Ann
1828-
&1854
Benjamin Drury
ca 1828-1901
Jonathan Anthony
ca 1854-
&ca 1887
Elizabeth Sheriff
ca 1860-
Benjamin
ca 1856-
Ann Scutt
1857-
&ca 1885
------ ------
†
Jane Hannah
ca 1859-
&ca 1885
William Thompson
1842-
John Marmaduke
1863-1904
&
Sarah Elizabeth Gunhouse
1871-
Sarah Scutt
ca 1868-
&ca 1907
Joseph Coates Taylor
ca 1879-
Mary
1831-1837
Jane
ca 1834-ca 1909
&ca 1857
Thomas Coulson
ca 1826-ca 1881
Jane
ca 1857-ca 1860
Thomas
ca 1859-
Mary
ca 1861-
William
ca 1865-ca 1865
William
ca 1867-
Clara
ca 1869-
&ca 1891
------ ------
†
Lilly
ca 1872-
Martha E.
ca 1875-
Eliza Blanche
ca 1879-
Sarah
1836-
&1865
Samuel John Barratt
1834-1889
Samuel John
ca 1866-ca 1870
Sarah Jane
1868-
&1890
Thomas John Johnson
1866-
Joseph
ca 1870-
Jonathan
ca 1872-
Polly
ca 1874-1952
&
------ ------
†
Emily Ann
ca 1878-
Marmaduke
ca 1839-ca 1903
&ca 1863
Ann Fielder
†
John William Fielder
ca 1865-
&ca 1865
Sarah Foster
ca 1832-ca 1914
George
ca 1803-1803
√
👤
🎂
🎴
⚊
⇧
(0) partners
(1) søsken
(2 3 4 5 6 7) Anenummer forfedre
(8) barn
(9) barn Sosa
(D) Revisjonshistorikk
(R) slektskapsberegning
(S) navigering med xx som Anenummer
(Y) tre
(W) søk
templ
default
⇨
af afrikaans
bg bulgarsk
br bretonsk
ca katalansk
cs tjekkisk
da dansk
de tysk
en engelsk
eo esperanto
es spansk
et estisk
fi finsk
fr fransk
he hebraisk
is islandsk
it italiensk
lv litauisk
nl hollandsk
no norsk
oc oksitansk
pl polsk
pt portugisisk
pt-br Brasil-portugisisk
ro rumensk
ru russisk
sk Slovakisk
sl slovensk
sv svensk
zh kinesisk
Giftermål Elizabeth Bingley
Crowle Parish records with a note in the margin "Married at chapell of Hooke"